Programinė įranga kaip paslauga arba „SaaS“ (angl. Software as a Service) yra viena iš labiausiai klestinčių šiuolaikinių technologijų.
Galite į tai nekreipti dėmesio, tačiau pažvelkite į skaičius!
2018 m. pasaulinis „SaaS“ darbo krūvis išaugo iki 206 mln. ir prognozuojama, kad iki 2021 m. jis pasieks 380 mln.
Taip pat tikimasi, kad nuo 2019 iki 2023 m. pasaulinė „SaaS“ rinka bus 60,36 milijardo JAV dolerių, per ketverius metus registruosianti 9 proc. metinio augimo koficiantą (angl. CAGR – Compound Annual Growth Rate).
Aišku, „SaaS“ rinka sparčiai plečiasi. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad ji teikia daugybę privalumų, kurie pritraukia ir didelius, ir smulkiuosius verslininkus.
Nenuostabu, kad vis daugiau mažų įmonių pasirenka „SaaS“ sprendimus vietoj kitų programų!
Pažvelkime, kaip smulkusis ir vidutinis verslai gali pasinaudoti „SaaS“ modeliu.
- Pagerina veiklos efektyvumą
Vienas iš „SaaS“ privalumų yra tai, kad šios paslaugos prieinamos bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu. Dėl sklandaus integravimosi į darbo eigą, šių paslaugų dėka, įmonės gali padidinti savo veiklos efektyvumą. O tai, savo ruožtu, supaprastina procesus ir padidina produktyvumą.
„SaaS“ programos suteikia įmonėms galimybę greičiau pasiekti masto ekonomiją, sumažinti su infrastruktūra susijusias išlaidas ir smarkiai sumažinti programinės įrangos licencijavimo poreikį. Dėl visų šių veiksnių padidėja geroji klientų patirtis ir saugumas.
- Sutaupo laiko ir išlaidų
Daugelį programinės įrangos kaip paslaugos programų paprasta įdiegti. Viskas, ko Jums reikia, tai interneto ryšys ir autorizuoti prisijungimo duomenys. Jums nereikia prižiūrėti sistemų ir tinklų, nes ši atsakomybė tenka Jūsų IT paslaugų teikėjo pečiams. Tai sutaupo Jums nemažai laiko, kurį, priešingu atveju, skirtumėte infrastruktūros palaikymui, taip pat padeda išvengti prastovų, susijusių su programinės įrangos atnaujinimu.
Negana to, „SaaS“ programos paprastai yra patogios naudoti vartotojams, todėl Jūsų darbuotojai greitai jas pritaikys.
„SaaS“ modelis taip pat gali padėti ir nemažai sutaupyti. Pradedantiesiems šis modelis pašalina išlaidas, susijusias su įsigijimu ir įdiegimu, priežiūra ir atnaujinimu. Galite lengvai atsisiųsti ir prižiūrėti „SaaS“ programas. Be to, galite pasirinkti einamųjų įmokų modelius, o tai reiškia, kad Jūsų įmonė mokės tik už naudojamas paslaugas. Tai Jums sutaupys dideles licencijavimo išlaidas.
„SaaS“ suteikia smulkioms įmonėms prieigą prie modernios, aukštos kokybės programinės įrangos, kurios jie negalėtų įsigyti dėl savo riboto IT biudžeto. Abonementu pagrįsti mokėjimai pašalina visą finansinę riziką, susijusią su brangios programinės įrangos naudojimu.
- Įgalina mastelio keitimą, prieinamumą ir integraciją
Naudodamiesi „SaaS“, smulkusis verslas gali pasirinkti abonemento modelį, kuris suteikia didelį lankstumą. Programinė įranga yra teikiama Jūsų paslaugų teikėjo, todėl galite be vargo ir netgi iš anksto apie tai nepranešę pakeisti savo planą.
Kaip jau buvo minėta, naudojimasis internetu leidžia abonentams saugiai naudotis programine įranga iš bet kurios vietos, kur yra interneto ryšys. Taigi, Jums nereikia jaudintis nei dėl savo verslo tinklo saugumo, nei dėl darbo nuotoliniu būdu saugumo.
„SaaS“ sprendimai paprastai yra debesų ekosistemose, kurios yra keičiamo dydžio ir gali būti integruotos su kitais „SaaS“ pasiūlymais. Kaip vartotojui Jums nereikia išleisti lėšų kitiems serveriams ir programinei įrangai, kuri būtų būtina tradicinių pirkimo modelių atveju. Viskas, ką Jums reikia padaryti, tai aktyvuoti naują „SaaS“ programą, o serverio talpos planavimą palikti savo teikėjui.
- Patogus atnaujinimas
„SaaS“ teikėjai nuolatos tobulina savo sprendimus, o klientai gali tuo visiškai pasinaudoti. Jūsų verslas gali išvengti išlaidų ir pastangų, susijusių su naujų versijų išleidimo stebėjimu ir jų atnaujinimu. Tradicinio modelio atveju, Jūs būtumėte priversti pirkti ir įdiegti atnaujinimus, taip pat atnaujinti savo infrastruktūrą.
- Stiprina santykius su klientais
Anksčiau didžiosios įmonės turėjo pranašumą, nes jos galėjo sau leisti brangias klientų valdymo sistemas (angl. CRM – Customer Relationship Manegement), o smulkiajam verslui trūko išteklių palaikyti ir plėsti ryšius su klientais. Dėka „SaaS“ smulkusis verslas dabar gali naudoti CRM, nes jos tapo prieinamesnės.
Tai padeda smulkiajam ir vidutiniam verslui palaikyti ryšius su klientais, kartu žymiai pagerinant potencialių klientų generavimą ir lojalumą. Trečiųjų šalių papildinių naudojimas su CRM taip pat padeda panaudoti ir esamus išteklius.
Kalbant apie klientų lūkesčius, kokybė ir efektyvumas tapo pagrindai. Dabar klientai ieško suasmenintos patirties ir tikisi, kad prekės ženklai žinos apie jų pomėgius. Su tradicinėmis programinės įrangos sistemomis beveik neįmanoma patenkinti didėjančių lūkesčių, todėl „SaaS“ modelis gali būti labai naudingas.
Tai gali padėti įmonėms maksimaliai išnaudoti esamus duomenis, kad dar geriau suprastų savo klientus. Tai atliekama pasitelkiant pažangias analizes, kurios gali iššifruoti Jūsų turimus duomenis, kad būtų galima nustatyti klientų elgesį, numatyti jų pirkimo įpročius ir stebėti jų naujausią sąveiką su Jūsų verslu.
- Leidžia konkuruoti su pramonės lyderiais
„SaaS“ modelis įgalina smulkias įmones konkuruoti su didžiosiomis pramonės įmonėmis, pasitelkdamas pažangiausias technologijas ir programinę įrangą. Tai įmanoma, nes šie modeliai yra pagrįstai įkainoti, o Jums tereikia mokėti tik už naudojamas paslaugas.
Vis daugiau verslų pereina prie „SaaS“ dėl savo abonementais pagrįstu nustatyto kainų modelio. Tai leidžia pasiekti daug didesnę IT infrastruktūrą, leidžiančią geriau integruoti programas tarp skirtingų programų ir daugiau nuveikti naudojant mažiau išteklių. Tai daro milžinišką įtaką smulkaus ir vidutinio verslo našumui ir produktyvumui.
Išvada
Akivaizdu, kad „SaaS“ turi daug žadančią ateitį ir gali daug ką pasiūlyti smulkiajam ir vidutiniam verslui. Tinkamai tuo naudojantis, šis modelis gali padėti organizacijoms taupyti laiką ir pinigus, didinti mastelį ir tapti paslankesniems, taip pat pagerinti klientų patirtį, tuo pačiu padidinant ir produktyvumą. Tai padeda įmonėms atsikratyti problemų, susijusių su programinės įrangos priežiūra ir nesuderinamumu. Jei planuojate pasitelkti „SaaS“ modelį savo verslo augimui ir plėtrai, būtinai pasitarkite su patyrusiu IT paslaugų teikėju, kuris, atsižvelgdamas į Jūsų unikalius poreikius ir aplinkybes, gali paruošti būtent Jums tinkantį variantą. Gerai žinant, ką pasirašote, padės priimti gerai pagalvotą sprendimą.