ESET pristato apsaugą verslui nuo išpirkos reikalaujančių kompiuterinių virusų
ESET pritaikė savo „ESET Dynamic Threat Defense“ produktą smulkiam ir vidutiniam verslui
Ši pandemija iškėlė itin aktualų klausimą – kaip užtikrinti tiek didžiojo verslo tiek smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) nuotolinio darbo saugumą? Žinoma galima naudotis kai kurių startuolių pavyzdžiais ir nesiimti kibernetinio saugumo užtikrinimo priemonių, bet rizikai atsparios bei kokybiškai valdomos sistemos reikalauja daugiau dėmesio. Šiai pandemijai pakeitus darbo iš namų supratimą, verslų skaičius, kurie dairosi kokybiškos kibernetinės apsaugos, smarkiai išaugo. Nors ilgamečiai verslai jau ilgą laiką naudojasi rimtomis apsaugos priemonėmis norėdami apsaugoti savo duomenis, dabartinės nuotolinio darbo sąlygos iškėlė naujus reikalavimus turėti dar didesnį kibernetinės apsaugos priemonių kiekį norint apsisaugoti prieš išpirkos reikalaujančias kenkėjiškas programas bei iki šiol nerastas naujas grėsmes.
Papildoma apsauga nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjiškų programų – tik pradžia
SVV bei kitos smulkios organizacijos, kurios iki šiol nepakankamai atidžiai investavo į savo kibernetinį saugumą, šiuo metu pergalvoja savo strategiją keičiantis darbuotojų kiekiui, kurie dirba namuose. Dauguma įmonių visuomet naudojo priemones, kurios saugo nuo kenkėjiškų atakų norėdami apsaugoti savo klientų, pacientų arba valstybinio sektoriaus duomenis, todėl dabar smulkaus ir vidutinio verslo atstovai taip pat mato poreikį saugotis nuo išpirkos reikalaujančių kenkėjiškų programų.
Kaupiami klientų, pacientų duomenys ir panašaus pobūdžio informacija yra puikus taikinys programišiams. Piktavaliams pavykus pasisavinti įmonėje kaupiamus duomenis, nusikaltėliai spaudžia verslus grąsindami parduoti duomenis arba juos paviešinti. KIbernetiniai nusikaltėliai verslams, kurie nesutinka mokėti išpirkos už užšifruotų duomenų atstatymą, grasina galimybe šių duomenų nesugrąžinti. Kaip tik ši situacija nutiko teisininkų firmai „Grubman Shire Meiselas and Sacks“ netekus 756 GB duomenų. Išpirkos reikalaujančių kenkėjiškų programų valdytojai „Sodinokibi“ (dar žinomi kaip „Revil“) grasino aukcione parduoti asmeninius LeBron James bei Nicki Minaj duomenis.
Galbūt net baisesnis pavyzdys buvo tai ką patyrė „Garmin“, gerai žinoma vietos nustatymo bei sveikatingumo programėlė. Ataką surengė išpirkos reikalaujanti kenkėjiška programa „WastedLocker“. Ši programa nutraukė galimybę prisijungti prie „Garmin Connect“ programinės įrangos, kurioje yra saugomi duomenys apie įvairius sportinius užsiėmimus, drauge su įmonės skambučių centrų duomenimis. Dažnas išpirkos reikalaujančių virusų taikinys buvo ir maisto pristatymo į namus paslaugos, kurios naudojasi savo kliento gyvenamosios vietos duomenimis.
Sunkiais laikais verta investuoti?
Mažėjant maržoms, verslai negali sau leisti turėti jokių sutrikimų bei susidurti su prastėjančia reputacija, tad susidurti su išpirkos reikalaujančiomis kenkėjiškomis programomis norisi turint patikimą sprendimą, kaip „ESET Dynamic Threat Defense“ (EDTD). EDTD veikia kaip papildomas apsaugos sluoksnis ir sustiprina ESET įrenginių ir pašto dėžučių apsaugą. Debesijos veikimu paremta smėlio dėžės technologija leidžia aptikti naujo tipo kompiuterinius virusus ir nežinomas grėsmes. „ESET Dynamic Threat Defense“ produktas veikia net 3 skirtingų ESET sisteminio išmokimo modulių pagrindu, kuomet produktas aptinka potencialiai užkrėstą failą. Pavojingas failas yra analizuojamas virtualioje smėlio dėžės aplinkoje imituojant įprasto kompiuterio veikimą. Tai padeda atskleisti paslėptus kenkėjiškus virusus ir užkirsti kelią jų patekimui į įmonės tinklą.
Sėkmingos išpirkos reikalaujančios kenkėjiškos programos atakos atveju įmonė gali prarasti prieigą prie sąskaitų faktūrų, klientų informacijos arba prie visos sistemos. Nusikaltėliai dažniausiai siekia rasti ilgalaikį priėjimą prie duomenų, o vėliau bando gauti prieigą prie atsarginių sistemų. Tokiu būdu sėkminga ataka įmonę gali padaryti nebe efektyvia, gali sustoti gamyba bei tiekimas, kai kuriais atvejais nukentėti gali ir klientai taip sudarant galimybę, juos prarasti savo varžovams.
Kenksmingos atakos puola įvairaus dydžio organizacijas
Padidėjus skaitmenizavimui, e-verslui, klientų aptarnavimo platformos bei internetinės bankininkystės verslas ir jų klientai iš esmės kelia internetinės ekonomikos vertę. To pasekoje kibernetinis nusikalstamumas taip pat stengiasi prisitaikyti naudojant įvairesnes bei labiau sofistikuotas puolimo programas. „ESET Dynamic Threat Defense“ tinka visų dydžių organizacijoms, pradėti naudotis šiuo sprendimu galima nio 5 įrenginių. „ESET Dynamic Threat Defense“ taip pat geba tiksliai nustatyti kurios programos iš tikrųjų yra išpirkos reikalaujančios kenkėjiškos programos, taip pat užkirsti kelią nuo nulinės dienos atakų.