Virusais ar kenkėjiškomis programomis užkrėsti kompiuteriai kelia pavojų Jūsų privatumui ir saugumui. Sužinokite, kaip su tuo kovoti.
- Virusai ir kenkėjiškos programos yra taip plačiai paplitusios, kad gali neigiamai paveikti ne tik Jūsų kompiuterį ir verslą, bet ir gyvenimą.
- Dažniausi infekcijos požymiai: kompiuteris ima keistai veikti, atsiranda įvairiausių trikdžių, jis neįprastai sulėtėja.
- Įdiegę ir reguliariai atnaujindami antivirusinę programinę įrangą, galite užkirsti kelią virusų ir kenkėjiškų programų infekcijoms – tai pasitvirtinusi atsargumo praktika.
- Šis straipsnis skirtas smulkaus verslo savininkams, susirūpinusiems dėl virusų ir kenkėjiškų programų įsibrovimo ir norintiems sužinoti, ar jų kompiuteriai nėra užkrėsti.
Praėjo 40 metų nuo tada, kai buvo paleistas pirmasis kompiuterinis virusas, o plačiai paplitęs internetinis ryšys pavertė jų platinimą kasdienybe. Daugybė kenkėjiškų programų ir šnipinėjimo programų gali atakuoti Jūsų sistemas ir padaryti didelę žalą.
Net jei kibernetiniam saugumui teikiate pirmenybę, atpažinti kompiuterio infekciją ne visada lengva. Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai gerai užmaskuoja savo darbą, kenkėjiškas programas paslėpdami giliai sistemose, kur jas sunku atpažinti. Laimei, šios infekcijos turi savo požymius, į kuriuos atkreipus dėmesį, galėsite ne tik atpažinti kenkėjiškų programų atakas, bet ir imtis veiksmų sistemoms ir duomenims atkurti bei pagerinti smulkiojo verslo kibernetinį saugumą.
Išnagrinėsime kompiuterių užkrėtimo tipus, kaip atpažinti užkrėstas sistemas ir kokių priemonių galite imtis, kad atsigautumėte nuo infekcijos ir išvengtumėte tinklo saugumo grėsmių ateityje.
Neigiamas kompiuterio infekcijos poveikis
Virusas ar kenkėjiška programa neigiamai paveiks jūsų sistemą, kuri taps prieinama įvairiems sukčiams, tačiau poveikio laipsnis priklauso nuo infekcijos tipo ir apimties. Štai keletas galimų kompiuterio infekcijos pasekmių:
- Veikimo praradimas: kenkėjiškos programos sulėtins Jūsų kompiuterio darbą, naudos sistemos išteklius, todėl Jūsų veikla dirbant kompiuteriu užtruks daug ilgiau nei įprastai.
- Pralaidumas: „Botnet“ yra kompiuterių tinklai, aptarnaujantys centrinę nuotolinę sistemą, dažnai paskirstantys didelius duomenų kiekius ir sunaudojantys visą plačiajuosčio ryšio pralaidumą.
- Funkcijų praradimas: kraštutiniais atvejais virusas gali taip smarkiai pabloginti kompiuterio našumą arba programavimą, kad nebegalėsite naudotis savo įrenginiu.
- Poveikis kitai pavojingai programinei įrangai: kai kurių kenkėjiškų programų tikslas yra priversti Jus atsisiųsti dar pavojingesnę programinę įrangą.
- Informacijos praradimas: virusai gali ištrinti saugomus failus ar duomenis, o išpirkos reikalaujančios programos gali sunaikinti visą standųjį diską, jei nebus tenkinami konkretūs reikalavimai.
- Privatumo pažeidimas: virusai kartais siekia rinkti informaciją tapatybės vagystei ar sukčiavimui. Jei Jūsų sąskaitos bus pažeistos, tuomet galite patirti finansinių nuostolių, taip pat dėl kenkėjiškų programų Jūsų įmonė gali pažeisti duomenų privatumo taisykles, o už tai gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė.
Patarimas: norėdami atsižvelgti į duomenų privatumo įstatymus, atlikite rizikos vertinimą, kad sužinotumėte, ar Jūsų įmonė laikosi reikalavimų ir kur esate pažeidžiami dėl duomenų pažeidimų.
Kompiuterių infekcijų rūšys
Jūsų kompiuteriai ir tinklai susiduria su įvairiomis grėsmėmis. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių grėsmių kategorijų:
- Kompiuteriniai virusai skirti atakuoti Jūsų sistemą. Jie plinta iš vieno įrenginio į kitą per bendrinamas nuorodas, įkeltus ir atsisiųstus failus arba pažeistas svetaines. Žmonės platina virusus, kai susieja ir dalijasi neatsargiai arba nenaudoja tinkamos antivirusinės apsaugos.
- Kirminai yra panašūs į virusus, tačiau jiems plisti nereikia žmogaus pagalbos. Jie užprogramuoti savarankiškai judėti kompiuterių tinklais.
- Reklaminės, šnipinėjimo ir išpirkos reikalaujančios programos yra skirtos stebėti, ką darote internete, rinkti duomenis, juos pavogti ir reikalauti už juos išpirkos.
Ar žinojote: Dažniausiai žmonės asmeninį kompiuterį iškeičia į Mac, kad išvengtų kenkėjiškų programų. Tačiau pirmasis įrašytas virusas 1982 m. buvo aptiktas būtent Mac kompiuteryje. Tik po ketverių metų kenkėjiška programa nusitaikė į asmeninius kompiuterius.
Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?
Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!
Atlikite Nemokamą IT ūkio testą