Sužinokite, kaip sukurti savo verslo tęstinumo planą (BCP) nelaimės atveju.

  • Verslo tęstinumo planas (BCP Business Continuity Plan angl.) skirtas užtikrinti, kad Jūsų verslas vis tiek veiktų po nelaimės, o verslo atkūrimo planas (DRP Disaster Recovery Plan angl.) dažnai įtraukiamas į BCP ir skirtas išlaikyti Jūsų įmonės IT nepažeistą.
  • BCP ir DRP planai turėtų būti rašytinės formos, nurodančios kiekvieno komandos nario vaidmenį plane, ir būti įmonės veiklos bei darbuotojų mokymo dalis.
  • Jei neturite BCP ir DRP planų arba jų nesilaikote, galite patirti itin didelių finansinių nuostolių, gali tekti net gi uždaryti savo verslą.
  • Šis straipsnis skirtas smulkaus verslo savininkams, besidomintiems verslo tęstinumo ir atkūrimo planų po nelaimių kūrimu.

Tikriausiai niekas nenori galvoti apie tai, kas galėtų blogiausia nutikti Jūsų verslui, tačiau vis dėlto, o jeigu tai įvyktų? Stichinė nelaimė gali atrodyti neįsivaizduojama, bet kaip verslo savininkas, Jūs turėtumėte apmąstyti apie galimus padarinius. Padėkite užtikrinti savo įmonės ateitį kurdami veiklos tęstinumo ir atkūrimo po nelaimių planus.

Kas tai yra – veiklos tęstinumo ir atkūrimo planai po nelaimių?

Nors yra skirtumų tarp verslo tęstinumo plano (BCP) ir atkūrimo plano nelaimės atveju (DRP), kai kurios įmonės juos sujungia į vieną planą.

Verslo tęstinumo planas yra apibrėžta, dokumentuota strategija, skirta padėti verslo savininkams ir jų darbuotojams pasiruošti bet kokiems įvykiams, kurie gali sutrikdyti verslo veiklą, įskaitant stichines nelaimes, gaisrą ar potvynį, tiekėjų veiklos sutrikimus ir kt.

DRP, kartais vadinama atkūrimo po nelaimių politika, aprašo, kaip greitai atnaujinti verslo operacijas ir dažniausiai taikoma detaliam organizacijos IT infrastruktūros ir taikomųjų programų planavimui. DRP turėtų leisti Jūsų IT komandai atkurti pakankamai duomenų ir sistemos funkcionalumo, kad verslas vėl veiktų sklandžiai.

Šie planai taikomi tiek fizinėms nelaimėms, tokioms, kaip oro reiškiniai, tiek virtualioms nelaimėms, pavyzdžiui, kibernetinėms atakoms. Bet kuriuo atveju, Jūsų verslas turi būti pasiruošęs taip, kad kuo labiau sumažintų pasekmes.

Ar Jums reikia abiejų – ir BCP, ir DRP – planų?

Taip. Kad Jūsų verslas po nelaimės galėtų tęsti veiklą, Jums reikalingas ir BCP, ir DRP. Abu planai yra glaudžiai tarpusavyje susiję.  Jie padeda užtikrinti, kad visi galimi pažeidžiamumai būtų pašalinti taip, kad galėtumėte tęsti veiklą. Išlaikydami nepaveiktas operacijas ir atkūrimo darbus, kad atstatytumėte paveiktas.

Tinkamai planuojant nuostoliai gali būti žymiai sumažinti, o kai kuriais atvejais galite netgi užkirsti kelią tam tikroms žalingoms situacijoms. Veiklos tęstinumo ir atkūrimo po nelaimės planai gali žymiai sumažinti nuostolius.

Kodėl atkūrimo planai yra tokie svarbūs?

Nelaimių išvengti galima ne visada, bet joms galima pasiruošti. Atkūrimo planai padeda susigrąžinti tai, kas prarasta, nesvarbu, ar tai duomenys iš debesų duomenų centro, fizinė nuosavybė (pavyzdžiui, biuro patalpos stichinių nelaimių metu) ir t. t.

Apsvarstykite tokį scenarijų: jūsų regioną užklupo liūtys, užtvindžiusios duomenų centrą. Kaip greitai pasieksite savo duomenis? Kaip greitai galėsite testi darbus? Kuo ilgiau Jūsų verslas neuždirbs pajamų, tuo sunkiau bus išgyventi. Tinkamai įgyvendintas išsamus atkūrimo planas gali sumažinti žalą. Toks planas gali ne tik sutaupyti pinigų, bet ir padėti užtikrinti, kad Jūsų įmonės reputacija po nelaimės išliktų nepakitusi.

 

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

Atlikite Nemokamą IT ūkio testą

verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259