Kai reikia apsisaugoti nuo kompiuterių virusų ar kenkėjiškų programų, visada turėtumėte būti aktyvūs. Šios septynios geriausios praktikos padės apsaugoti kompiuterį nuo infekcijos:
Venkite nepažįstamų URL.
Į pažeistas svetaines dažnai įkeliama kenkėjiškų programų, o kai kurie aukščiausio lygio domenai (paskutinė bet kurios svetainės adreso arba URL dalis) yra kenkėjiškų programų sinonimai. „Spamhaus“ grėsmių žvalgybos ekspertai 2022 m. birželio mėn. pranešė, kad daugiau nei 86 % didesnė tikimybė, jog svetainė, turinti .ci ALD (aukščiausio lygio domeną), bus susieta su šlamštu. .ci yra Dramblio Kaulo Kranto šalies kodas ALD.
Kiti plačiai piktnaudžiaujami ALD yra .mw, .surf, .cn ir .top. Jei esate „kviečiamas“ apsilankyti bet kurio iš šių domenų svetainėje, ypač siunčiant nepageidaujamą pranešimą, kreipkitės į juos labai atsargiai; greičiausiai tai yra kenkėjiškų ir šnipinėjimo programų saugyklos.
Tvarkykite įdiegtas programas.
Vienas iš pagrindinių būdų, kaip virusai gali patekti į sistemą – esamos programinės įrangos saugumo pažeidimai. Pirmas žingsnis siekiant apsaugoti kompiuterį nuo užkrėtimo – užtikrinti, kad programos, antivirusinė programinė įranga ir operacinė sistema būtų atnaujintos.
Tai ypač svarbu Jūsų operacinei sistemai, nes „Apple“, „Microsoft“ ir kiti paslaugų teikėjai reguliariai išleidžia saugos pataisas, kad pašalintų galimas kibernetinio saugumo problemas. Taip pat galite sumažinti galimus pažeidžiamumus, kuriais kibernetiniai nusikaltėliai gali pasinaudoti, pašalindami programas, kurių nenaudojate.
Svarbiausias dalykas: atnaujinę savo technologijas, įskaitant operacinę sistemą ir kitą įrangą, galite padidinti savo verslo kibernetinį saugumą, pašalindami spragas.
Įdiekite tik vieną antivirusinę programą.
Gali atrodyti protinga turėti kelias antivirusines apsaugos programas, kad apsaugotumėte įrenginius nuo įsilaužėlių, tačiau tai čia galioja taisyklė „mažiau yra daugiau“. Jei Jūsų kompiuteryje įdiegta daugiau nei viena antivirusinė programinė įranga, rizikuojate, kad jos viena kitą panaikins, nes kiekviena mano, kad kita yra virusas. Geriausiu atveju, tai gali sukelti ribotą antivirusinę apsaugą, o blogiausiu atveju – failų sugadinimą.
Atkreipkite dėmesį, kad integruota „Windows Defender“ paslaugų programa, iš anksto įkelta į asmeninius kompiuterius, yra sukurta veikti kartu su trečiųjų šalių programine įranga iš tokių firmų kaip „McAfee“, „Kaspersky“ ir „AVG“.
Automatizuokite virusų nuskaitymą.
Jums ne visada būtina būti prie kompiuterio, kai jis atlieka virusų nuskaitymą. Dauguma šiuolaikinių antivirusinių programų turi automatizuotas funkcijas, leidžiančias nustatyti konkretų kompiuterio nuskaitymo laiką. Nustatydami procesą tam tikrą laiką, kai Jums nereikia naudotis kompiuteriu, pvz., kai miegate, galite užtikrinti, kad Jūsų sistema būtų saugi ir netrukdytų produktyvumui.
Svarbu žinoti: kai kuri nemokama antivirusinė programinė įranga skirta tik asmeniniam naudojimui. Tačiau yra keletas nemokamų antivirusinių sprendimų smulkiajam verslui, pavyzdžiui, „Comodo Internet Security“, „Nano Antivirus“ ir „FortiClient“.
Atidarykite tuos iššokančiuosius langus.
Jei susiduriate su nesąžiningais iššokančiaisiais langais savo kompiuteryje, sustabdykite iššokančiųjų langų vykdymo procesą.
- „Windows“ kompiuteris: paleiskite užduočių tvarkyklę, suraskite procesą, kuriame, kaip manote, vykdomas iššokantis langas, ir sustabdykite iššokantįjį langą.
- „Mac“: pasirinkite „Apple“ meniu ir pasirinkite „Force Quit“. Raskite procesą, kurį įtariate vykdant iššokantįjį langą, ir spustelėkite „Priversti išeiti“.
Tai nepašalina infekcijos. Kitas veiksmas turėtų būti antivirusinės programos įdiegimas ir paleidimas, kad būtų galima rasti ir pašalinti problemą.
Iš naujo paleiskite kompiuterį saugiuoju režimu.
Paleidę kompiuterį saugiuoju režimu galite paleisti antivirusinę programinę įrangą ir atidžiau pažvelgti į problemą. Pradėkite iš naujo paleisdami kompiuterį.
- „Windows“: „Windows“ kompiuteryje paspauskite ir palaikykite F8, kai tik prasidės perkrovimas, tada pasirodžiusiame meniu pasirinkite Saugusis režimas.
- „Mac“: „Mac“ kompiuteryje laikykite nuspaudę klavišą „Shift“, kol paleisite iš naujo, tada atlikite antivirusinį nuskaitymą, kad pašalintumėte visas kitas galimas infekcijas.
Paleiskite iš gelbėjimo kompaktinio disko.
Kai kurios kenkėjiškos programos gali sunaikinti antivirusinę programinę įrangą. Jei taip nutiktų, sukurkite Linux pagrindu sukurtą atkūrimo kompaktinį diską, kad iš naujo paleistumėte kompiuterį ir pašalintumėte virusus arba pataisytumėte sugadintus failus. Dauguma pagrindinių antivirusinės programinės įrangos gamintojų siūlo šiuos failus nemokamai, tačiau Jums reikės prieigos prie kito kompiuterio su interneto ryšiu ir kompaktinių diskų įrašymo įrenginiu.
Ar žinojote: Vieningas grėsmių valdymo metodas kibernetiniam saugumui užtikrinti apima tokias funkcijas kaip tinklo ugniasienės, antivirusinė programinė įranga, įsibrovimų aptikimas ir virtualūs privatūs tinklai.
Imkitės veiksmų, atsižvelgdami į kenkėjišką programą.
Nepriklausomai nuo tipo, kenkėjiška programa gali sukelti didelių problemų bet kokiam įrenginiui bet kuriame versle. Jei galite nustatyti, su kuo susiduriate, galbūt galėsite imtis konkrečių veiksmų užkirsti kelia įsilaužimui ar falų užkrėtimui. Kreipkitės į savo antivirusinės programinės įrangos specialistus, IT ekspertą arba internetinę techninės pagalbos tarnybą, kad sužinotumėte, kaip geriausiai susidoroti su sistemos infekcija.
Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?
Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!
Atlikite Nemokamą IT ūkio testą