Dauguma nemokamų antivirusinių sprendimų yra legalūs tik asmeniniam naudojimui, tačiau yra programų, legalių ir smulkaus verslo reikmėms.

  • Daugelis nemokamų antivirusinių sprendimų yra licencijuoti tik asmeniniam naudojimui. Smulkusis verslas dažniausiai negali jų naudoti.
  • Kitos nemokamos antivirusinės programos savo galutinio vartotojo licencijos sutartyse aiškiai nurodo, ar verslui jas leidžiama naudoti.
  • Nemokama antivirusinė programinė įranga, kurią Jūsų verslas gali pradėti naudoti paprastai ir teisėtai: „Comodo“, „Nano Antivirus“, „Windows Security“, „ClamWin“ ir „FortiClient“.
  • Šis straipsnis skirtas smulkaus verslo savininkams, ieškantiems nemokamos antivirusinės programinės įrangos, kurią galėtų teisėtai naudoti.

Yra daugybė nemokamų antivirusinių programų. Galbūt netgi naudojate kurią nors savo įmonėje. Tačiau ar žinojote, kad dauguma nemokamų antivirusinių programų nėra licencijuotos komerciniam naudojimui?

Tokie nemokami antivirusinės programinės įrangos sprendimai, kaip „AVG“, „Avast“ ir „Malwarebytes“, yra licencijuotos tik namų kompiuteriams. Pavyzdžiui, „Malwarebytes“ galutinio vartotojo licencijos sutartyje (EULA) paaiškinama, kad nemokama versija skirta tik asmeniniams, nekomerciniams tikslams, o „AVG“ EULA aiškiai nurodo, kad bet koks komercinis naudojimas yra draudžiamas ir gali pažeisti autorinių teisių įstatymus.

Tačiau tai nereiškia, kad turite pasirinkti tarp įstatymų laikymosi ir pinigų taupymo. Žemiau pateikiame penkias nemokamas antivirusines programas, kurias legaliai gali naudoti ir smulkusis verslas.

1. „Comodo Internet Security“

„Comodo Internet Security“ yra virusų ir kenkėjiškų programų šalinimo programinė įranga. Ji aptinka ir apsaugo sistemas nuo virusų, kenkėjiškų programų, šnipinėjimo programų, programų, skirtų paslėpti faktus apie įsilaužimą į sistemą (angl. rootkit), robotų ir kt. Šioje programoje naudojami ir vietiniai, ir debesyse veikiantys virusai, todėl kompiuteriai bus apsaugoti, net jei programinė įranga nebus atnaujinta.

Kodėl ši programa kitokia

Skirtingai nuo daugumos nemokamų antivirusinių programų, kurių galimybės yra ribotos, „Comodo“ yra visiškai funkcionali programinė įranga, naudojanti įmonės lygio technologijas be papildomų mokesčių. „Comodo“ ne tik nuskaito, aptinka ir apsaugo sistemas nuo virusų ir kitų kenkėjiškų atakų, bet ir turi automatinę „smėlio dėžės“ technologiją, leidžiančią saugiai paleisti nepatikimos programas, saugų DNS, skirtą juodajame sąraše esančioms svetainėms filtruoti realiuoju laiku, asmeninius įspėjimus ir galimybę užrakinti kompiuterius bei apriboti juos tik programomis, įtrauktomis į baltąjį sąrašą.

Komercinė licencija

Comodo EULA 2.1 skirsnyje teigiama, kad „Comodo Internet Security“ (CIS) gali būti naudojama nemokamai tiek komerciniais, tiek asmeniniais tikslais.

Kaip pradėti

Norint įsidiegti „Comodo Internet Security“ antivirusinę programą registruotis ar pateikti jokios asmeninės informacijos nereikia. Būtinos administratoriaus teisės programinės įrangos įdiegimui į kompiuterį.

 

2. „Nano Antivirus“

„Nano Antivirus“ yra apdovanojimus pelniusi antivirusinė programinė įranga, kuri naudoja patentuotą technologiją pačios įmonės antivirusinėse laboratorijose. Ji siūlo ir atsisiunčiamą programinę įrangą „Windows“ įrenginiams, ir žiniatinklio antivirusinę programą, leidžiančią vartotojams apsaugoti visas sistemas arba nuskaityti atskirus failus.

Kodėl ši programa kitokia

„Nano Antivirus“ žengia dar daugiau: skirtingai nei dauguma nemokamų antivirusinių programų, „Nano“ apsaugo nuo kenkėjiško programinio kodo (angl. winlockers) ir išpirkos reikalaujančio kenkėjiško programinio kodo (angl. ransomware), taip pat ir nuo kitų virusų. „Nano“ taip pat siekia užtikrinti patikimumą, greitį ir patogumą. Pirma, ji veikia su savo antivirusiniu varikliu, kad užtikrintų vietinių sistemų, atsisiuntimų ir žiniatinklio srauto apsaugą realiuoju laiku. Be to, ji taip pat siūlo didelės spartos nuskaitymą, pataisymus ir programinės įrangos atnaujinimus, taip sumažindama prastovos laiką ir našumo praradimą. „Nano“ taip pat Jums suteikia patogumą pasirinkti antivirusinės apsaugos tipą, kuris geriausiai tinka Jūsų organizacijai. Pavyzdžiui, galite pasirinkti rekomenduojamus laisvų rankų įrangos nustatymus arba išplėstinius nustatymus, jei turite IT skyrių.

Komercinė licencija

Kitaip nei dauguma antivirusinės programinės įrangos, „Nano Antivirus“ turi gana trumpą licencijos sutartį. Kalbant apie naudojimą, joje tiesiog teigiama, kad vartotojai „gali naudoti, kopijuoti ir platinti šią programinę įrangą be jokių apribojimų“. DUK puslapyje taip pat rašoma, kad programinė įranga yra nemokama bet kuriai organizacijai ir kad keliems kompiuteriams galima kelių licencijų versija.

Kaip pradėti

Nors nereikia registruotis ar pateikti jokios asmeninės informacijos norint atsisiųsti programinę įrangą, sistemoms reikės administratoriaus teisių, kad galėtų įdiegti programinę įrangą.

 

3. „Windows Security“

„Windows Security“ siūlo visapusišką apsaugą nuo visų rūšių kenkėjiškų programų ir virusų. Tačiau ši programa pasiekiama tik asmeniniams kompiuteriams, kuriuose ji yra pagal numatytuosius nustatymus.

Kodėl ši programa kitokia

„Windows Security“ yra beveik nematoma ir suteikia Jums visišką valdymą. Net jei neįdiegėte jokios kitos antivirusinės programinės įrangos, „Windows Security“ veikia foniniu režimu. Apsauga nuo kenkėjiškų programų ir išpirkos reikalaujančių programų yra pakankamai gera. Be to, programinė įranga turi paprastą, lengvai naudojamą sąsają, kuri leidžia rankiniu būdu planuoti ir nurodyti nuskaitymo tipus, perjungti apsaugą realiuoju laiku ir peržiūrėti aptikimo istorijas.

Komercinė licencija

„Windows Security“ galima nemokamai naudoti ribotam smulkiojo verslo kompiuterių skaičiui. Jos EULA 1b skirsnyje nurodyta: „Jei dirbate mažoje įmonėje, galite įdiegti ir naudoti programinę įrangą iki 10 įrenginių savo įmonėje“.

Kaip pradėti

„Windows Security“ pateikiama kartu su kompiuteriu, todėl jos atsisiųsti nereikia. Kaip ir „Comodo“ bei „Nano Antivirus“, „Windows Security“ nereikalauja užsiregistruoti ar pateikti jokios kontaktinės ar atsiskaitymo informacijos – juk ji pateikiama kartu su kompiuteriu.

 

4. „ClamWin“ nemokama antivirusinė programa

„ClamWin“ atvirojo kodo antivirusinė programinė įranga gali pašalinti priedus su virusais iš „Microsoft Outlook“. Ji taip pat gali automatiškai nuskaityti virusus „Microsoft Windows Explorer“. Šioje antivirusinėje programoje yra virusų nuskaitymo planuoklis ir reguliariai atnaujinama visų susijusių virusų duomenų bazė.

Kodėl ši programa kitokia

„ClamWin“ atvirojo kodo kodas reiškia, kad galite patobulinti jo programinę įrangą, kad ji atitiktų jūsų poreikius ir norus. „ClamWin“ taip pat yra Laisvosios programinės įrangos (angl. Free Software Foundation) dalis , o tai reiškia, kad jos nemokama versija nėra vartai į jokį mokamą planą. Su „ClamWin“ gausite „Windows“ antivirusinę programinę įrangą, kurią lengva valdyti.

Komercinė licencija

„ClamWin“ veikia pagal Laisvosios programinės įrangos GNU bendrąją viešąją licenciją, kurioje teigiama: „Jūs neprivalote sutikti su šia licencija, kad gautumėte ar paleistumėte programos kopiją“. Taigi bet kuris subjektas gali naudoti „ClamWin“.

Kaip pradėti

Norint įsidiegti „ClamWin“ antivirusinę programą registruotis ar pateikti jokios asmeninės informacijos nereikia. Būtinos administratoriaus teisės programinės įrangos įdiegimui į kompiuterį.

 

5. „FortiClient“

„Fortinet“ produktas „FortiClient“ prijungia Jūsų įrenginį prie „Fortinet“ tinklo, kad užtikrintų saugumą. Per šį ryšį „FortiClient“ gali analizuoti įtartinus failus, sukurti užkardą ir apsaugoti Jus nuo kenkėjiškų programų. „FortiClient“ galite naudoti keliuose įrenginiuose, žiniatinklio naršyklėje arba PDF rinkmenose. Taip Jūsų įrenginys bus prijungtas prie „Fortinet“ tinklo kurio pagalba glėsite jaustys saugiau netik namuose ar biure, bet ir kelionėse.

Kodėl ši programa kitokia

„FortiClient“ yra suderinama su vieno prisijungimo programine įranga, todėl jos naudojimas supaprastintas. Ši programa taip pat blokuoja neleistinų USB įrenginių prijungimą prie Jūsų įrenginio. „FortiClient“ taip pat apsaugo Jūsų įrenginius, kad jie aktyviai gintųsi nuo atakų, o ne tik reaguotų.

Komercinė licencija

Pagal „Fortinet EULA“ visa „Fortinet“ programinė įranga ir dokumentacija yra „komercinė kompiuterių programinė įranga“. Kaip ir „ClamWin“, „Fortinet“ laikosi GNU bendrosios viešosios licencijos.

Kaip pradėti

„FortiClient“ antivirusinę galite parsisiųsti ir įsidiegti į kompiuterį be jokių registracijų ar asmeninės informacijos pateikimo. Kaip ir visoms antivirusinėms būtinas administratoriaus teisės programinės įrangos įdiegimui.

 

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

Atlikite Nemokamą IT ūkio testą

verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259