Beveik kiekviena įmonė, vykdanti verslą internete, turi didžiulį kiekį slaptos klientų informacijos. Įsilaužimo atveju ši informacija gali tapti didžiule atsakomybė, jei ją pavogs ar sunaikins įsilaužėliai.

Pasak IBM duomenų, vidutinis duomenų pažeidimas verslui kainuoja apie 3,62 milijonus dolerių. Ir viskas tik blogėja, nes šios atakos vyksta vis dažniau.

Laimei, duomenų pažeidimai nėra neišvengiami – su tinkamomis apsaugos priemonėmis galite apsaugoti savo verslo duomenų bazes nuo įsilaužėlių. Žemiau pateiktos strategijos Jums padės sustiprinti verslo kibernetinę apsaugą ir apsisaugoti nuo duomenų pažeidimo.

  1. Mokykite darbuotojus kibernetinės apsaugos pagrindų

Dauguma įsilaužėlių nesiima veiksmų per apsaugotus tinklus. Vietoj to, jie naudojasi Jūsų tinklo silpnybėmis – pavyzdžiui, darbuotojais, turinčiais mažai arba visai neturinčių mokymų apie saugumą.

Šie mokymai turėtų apimti pagrindines kibernetinio saugumo sąvokas ir darbuotojų vaidmenį saugant tinklą. Mokymai turėtų apimti bent:

  • Kas yra sukčiavimo išpuoliai, kaip atpažinti sukčiavimą ir šių atakų keliamą riziką;
  • Kaip apsaugoti asmeninius įrenginius, kuriais jungiamasi prie tinklo;
  • Įmonės prieigos prie tinklo ir saugumo politika.
  • Sukčiavimo išpuoliai greičiausiai bus aktualiausi darbuotojams.

Atkreipkite dėmesį, kad šie mokymai nebūtinai turi būti išsamūs – pakanka ir pagrindų, kad būtų sukurta vertinga gynybos linija nuo įsilaužėlių.

  1. Apsaugokite savo įrenginius, besijungiančius prie interneto

Daiktus, besijungiančius prie interneto – tokius, kaip išmaniosios technologijos, išmanieji namų padėjėjai, termometrai ir apsaugos sistemos, be abejonės, sunku apsaugoti, nepaisant to, kad pramonė nuolat tobulina saugumo praktiką. Jei prie Jūsų verslo tinklų prisijungia daug įrenginių, besijungiančių prie interneto, turėtumėte būti ypač budrūs, atnaujinant jų programinę įrangą ir atidžiai tvarkyti jų prieigą prie tinklo.

Jei tam tikro Jūsų biure esančio įrenginio, besijungiančio prie interneto, gamintojas nustoja tęsti jo saugos atnaujinimus, apsvarstykite galimybę tokių įrenginių atsisakyti. Be reguliarių saugumo atnaujinimų įrenginys bus labiau prieinamas įsilaužėliams.

  1. Tvarkykite prieigą prie tinklo

Ne kiekvienam vartotojui reikia prieigos prie viso tinklo. Galite įdiegti prie tinklo prieigos valdiklius, kurie ribotų darbuotojų galimybes naudoti tam tikras tinklo dalis, atsižvelgiant į tai, kokias teises jiems suteikėte. Įdiegę patikimą tinklo valdiklį, kaip mat galėsite sustabdyti įsilaužėlį, net jei jie įsilauš į įrenginį, priklausantį žemo lygio darbuotojui.

  1. Laikykite tik tai, ko Jums reikia

Geriausias būdas išvengti duomenų patekimo įsilaužėliams į rankas – saugoti tik tuos duomenis, kurie Jums reikalingi. Reguliariai peržiūrint saugomus duomenis ir pašalinant nereikalingą informaciją, kaip vieną iš Jūsų įmonės duomenų strategijų, galėsite būti tikras, kad laikote tik tuos duomenis, kurie reikalingi dabartinei verslo darbo eigai.

Duomenų peržiūra taip pat padės Jūsų verslui tiksliai žinoti, kokią informaciją galima pasiekti ir kur tie duomenys yra saugomi. Geras duomenų įrašų valdymas suteikia neabejotiną naudą Jūsų verslui – be geresnės apsaugos jis dar ir sumažina nuostolius, mažiau apkrauna darbuotojus, o reikalavimų laikytis daug paprasčiau.

  1. Atsiveskite specialistus

Kuo didesnis ir sudėtingesnis Jūsų tinklas, tuo paprastai IT komandai bus sunkiau jį apsaugoti. Apsvarstykite galimybę pasitelkti kibernetinio saugumo specialistus arba IT darbuotojus, turinčius tvirtas žinias apie apsaugą ir patirties saugant bei ginant tinklus nuo įsilaužėlių.

Šie specialistai padės koordinuoti esamus IT darbuotojus ir pasidalins patarimais, užtikrinančiais Jūsų tinklų saugumą.

  1. Atnaujinkite saugos programinę įrangą

Saugos programinė įranga saugos Jūsų tinklą tik tuo atveju, jei ji bus nuolat atnaujinama. Įsitikinkite, kad Jūsų saugos programinė įranga yra reguliariai atnaujinama. Taip pat galite apsvarstyti tokią praktiką, kaip reguliarus IT saugumo auditas, kuris padėtų Jūsų įmonei užtikrinti, kad programinė įranga yra atnaujinta.

  1. Šifruokite savo duomenis

2016 metais iš visų duomenų įsilaužimų tik 4 proc. paveiktų organizacijų turėjo kokį nors šifravimą, apsaugantį jų duomenis. Šios organizacijos lengvu prieinamumu pačios vilioja būsimus įsilaužėlius.

Stiprus klientų duomenų, slaptažodžių ir kitos neskelbtinos informacijos šifravimas gali apsaugoti tuos duomenis įsilaužimo atveju. Šifravimas negali užkirsti kelio pačiam įsilaužimui, tačiau gali užtikrinti, kad įsilaužėliai negalėtų pasinaudoti pavogtais duomenimis.

  1. Išbandykite savo tinklo apsaugą

Kai Jūsų darbuotojai bus išmokyti pagrindų, o Jūsų kibernetinio saugumo komanda turės savo tinklo apsaugą, turėtumėte išbandyti savo tinklo saugumą.

Vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti – imituoti sukčiavimo išpuolius. Galite pasinaudoti saugos programine įranga, kad sugeneruotumėte ir išsiųstumėte el. laiškus, kurie atrodytų panašūs į sukčiavimą – su teisėtai skambančiais vardais ar prekiniais ženklais, įtartinomis nuorodomis ir pan. Programinė įranga gali automatiškai išsiųsti šiuos el. laiškus darbuotojams ir tada stebėti, ar jie praneša apie gautą el. laišką, ar ne, ar spusteli ant viduje esančios nuorodos.

Šios priemonės gali būti puikus būdas patikrinti Jūsų mokymo apie saugumą efektyvumą.

Duomenų pažeidimo, kurio nepavyko išvengti, tvarkymas

Net ir turint geriausią apsaugą, duomenų pažeidimai vis tiek gali įvykti. Dėl šios priežasties būtų puiku turėti planą, kaip Jūsų įmonė reaguos į įvykusį įsilaužimą.

Šiame plane turėtų būti nurodytos visos suinteresuotosios šalys, su kuriomis turėsite susisiekti, tokios kaip darbuotojai, reguliavimo institucijos ir visi paveikti klientai, taip pat numatyta, kaip su jais susisieksite. Jūsų atsakomajame plane taip pat turėtų būti nurodyta, kas atliks pažeidimo tyrimą, taip pat kaip Jūsų įmonė planuoja valdyti krizių komunikaciją per kelias savaites po įvykio.

Planuodami taip pat galite apsvarstyti galimybę investuoti į duomenų apsaugos pažeidimų draudimą. Šis draudimas gali padėti padengti kai kurias išlaidas, kurias patirsite įvykus saugumo incidentui.

Kuo greičiau praneškite savo klientams, vadovaujantis įstatymais, taikomais Jūsų verslui. Gali būti, kad pradžioje Jūs neturėsite visos informacijos, tačiau su savo klientais turite išlikti itin skaidrūs.

Vis dėlto yra tam tikra informacija, nuo kurios skleidimo turėtumėte susilaikyti. Prieš įsitikindami, kad sutvarkėte bet kokias tinklo saugumo spragas, neturėtumėte perduoti jokios informacijos, nurodančios, kaip įsilaužėliai galėjo įsilaužti. Priešingu atveju, kiti kibernetiniai nusikaltėliai galės pakartoti sėkmingą įsilaužimą.

Pasiruošimas duomenų pažeidimams

Duomenų pažeidimai gali būti labai brangūs bet kuriam verslui, ir jie kasmet vyksta vis dažniau. Laimei, tinkama saugumo praktika ir kibernerinio saugumo mokymai leidžia apsaugoti savo tinklą nuo daugelio įprastų atakos metodų.

Vis dėlto verta pasiruošti, kaip Jūsų verslas reaguos, jei įvyktų įsilaužimas. Sukūrę reagavimo planą, apimantį incidentų tyrimą ir bendravimą, galėsite greitai judėti įvykus įsilaužimui.

 

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

verslui@itbites.lt arba 8-659-22259