5 pagrindinės saugumo priemonės, reikalingos kiekvienam verslui

Kiekvienas verslo savininkas žino, kad turi imtis saugumo priemonių, jog apsaugotų sistemą ir intelektinę nuosavybę, kurią sukūrė sunkiu darbu. Nepaisant to, labai lengva įsisukti į kasdienių darbų rutiną. Viskas, nuo rinkodaros strategijų iki telefono paslaugų palyginimo, reikalauja laiko ir susikaupimo, todėl kasdieniniame darbų sąraše saugumas gali prarasti prioritetą. O tai gali būti labai brangi klaida.

Nepaprastai svarbu sutelkti dėmesį į tai, ką turėtumėte padaryti, kad apsaugotumėte savo verslą. Žemiau pateikiame keletą svarbių dalykų, kurie suteiks ramybę. Pateikiame 5 saugumo priemones, kurias įgyvendinti turėtų kiekvienas verslas.

  1. Skaitmeninis saugumas

Net 81 proc. respondentų 2020 metų apklausoje patvirtino, kad jie patyrė kibernetinį puolimą, o tai leidžia daryti išvadą, kad Jūsų skaitmeninis saugumas yra itin žemas. Augant nuotoliniam darbui ir vis dažniau pereinant prie mobiliųjų programų, internetas tampa besiplečiančiu taikiniu nusikaltėliams. Įgyvendinus griežtas skaitmeninio saugumo priemones, apsaugosite savo duomenis, o klientams užtikrinsite pasitikėjimą, kad jų informacija yra saugi.

Yra daugybė priemonių, kurių galite imtis, įskaitant:

  • Ugniasienių ir aukštos kokybės antivirusinės apsaugos diegimas visuose įmonės įrenginiuose ir jų atnaujinimas.
  • Antivirusinės apsaugos optimizavimas nuo kenkėjiškų programų ir sukčiavimo.
  • Programinės įrangos atnaujinimas, ypač kai išleidžiamas naujas saugumo paketas.
  • „Pažangios grėsmių aptikimo technologijos“ (angl. Endpoint Detection and Response, EDR) naudojimas.
  • Saugių naršyklių naudojimas, kurios neišsaugo ir neregistruoja Jūsų komandos internetinės veiklos ir riboja trečiųjų šalių svetaines ir slapukus.
  • Virtualiojo privataus tinklo (angl. Virtual Private Network, VPN) naudojimas siekiant užtikrinti, kad darbuotojų ryšio sauga nekeltų pavojaus Jūsų tinklo vientisumui.
  • Tinklo atskyrimas sukuriant atskirą svečio WIFI, kad Jūsų duomenys būtų saugūs.
  • Dviejų veiksnių autentifikavimo naudojimas kaip identifikavimo ir autentifikavimo įrankis.
  • Slaptažodžių tvarkyklių naudojimas.
  • Nustatyti įmonės politiką dėl nuotolinių komandų mobiliojo saugumo, užtikrinant, kad namų maršrutizatoriuose būtų naudojamas šifravimas.
  1. Duomenų atsarginė kopija ir saugojimas, atjungus nuo tinklo ir interneto

Kenkėjiškos atakos, sistemos trikdžiai ir žmogaus klaidos gali sukelti brangiai kainuojantį duomenų praradimą. Tam galima užkirsti kelią sukuriant kelias visų duomenų atsargines kopijas. Debesų technologijos yra naudingos, nes turi patikimas apsaugos sistemas. Bet tai dar ne viskas. Svarbiausių duomenų kopijų saugojimas USB atmintinėje ar net gi senamadiškas būdas – spausdintinės kopijos, yra protingas papildomas žingsnis.

Čia taip pat gali padėti dokumentų procesų automatizavimas, kuris užtikrintų saugų ir patikimą dokumentų tvarkymą, sumažinant operacinę riziką pašalinant žmogiškų klaidų galimybę.

  1. Saugi daiktų interneto (IoT) infrastruktūra

Pastaruoju metu nepaprastai išaugo įmonių, naudojančių daiktų interneto įrenginius (sutrumpintai – daiktų internetas). Daiktų interneto įrenginiai turi daug privalumų, vienas jų – galimybė integruotis su biuro telefonų sistemomis. Tačiau tobulėjant technologijoms, kibernetiniams nusikaltėliams taip pat atsiveria naujos galimybės.

Galite paneigti jų poveikį savo verslui patikrinę, ar visi Jūsų įrenginiai yra saugūs atsižvelgiant į jų sumanymą. Gamintojai turėtų teikti saugumo pataisymus ir atnaujinimus visą prietaiso tarnavimo laiką. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad Jūsų daiktų interneto įrenginių tinklas turi aukščiausios klasės šifravimą.

  1. Stiprus fizinis saugumas

Visiškai nesvarbu, ar svarstote apie saugumo priemones smulkiajam verslui, ar kur kas didesnei organizacijai – išspręsti skaitmeninio saugumo problemas paprasta. Fizinis saugumas ir stebėjimas iš tikrųjų yra tvirtas pagrindas, ant kurio turėtų būti kuriama Jūsų saugumo strategija. Jokia speciali kompiuterinė programinė įranga nesutrukdys vagims įsilaužti į Jūsų biurą.

Galbūt svarstote galimybę dirbti su apsaugos kompanija? Jei taip, visada gaukite informaciją ir perskaitykite esamų klientų atsiliepimus, kad įsitikintumėte, jog jie geriausiai tiks Jūsų verslui.

Vaizdo stebėjimas ir judesio detektoriai, apimantys visas patalpas tiek išorėje, tiek viduje, gali veiksmingai atbaidyti potencialius vagišius. Įvykus nusikaltimui šios priemonės taip pat gali pateikti vertingų įrodymų, galinčių padėti nustatyti pažeidėjus.

Tokios technologinės strategijos kaip tvoros, vartai ir tvirtos spynos, čia vaidina svarbų vaidmenį. Jei Jūsų verslo pastate yra serverių patalpa, visada įsitikinkite, kad ji saugiai užrakinta. Taip pat turėtumėte registruoti, kas įeina ir išeina, o stebėjimo laukas turėtų apimti ir patalpų vidų, ir visus įėjimus bei išėjimus.

Labai svarbu pasirūpinti ir fiziškai atspausdintų dokumentų saugumu. Visada kruopščiai susmulkinkite neskelbtinus dokumentus ir niekada neužsirašykite slaptažodžių, nes jie gali lengvai patekti į netinkamas rankas.

  1. Apmokyti darbuotojai

Puiku turėti naujausius saugos įrankius, bet ar visa Jūsų komanda žino, kaip jais naudotis? Turite nustatyti tiksliai apibrėžtą įmonės saugumo politiką ir reguliariai vesti saugumo mokymo sesijas.

Nesijaudinkite dėl nuotolinių komandų mokymo sunkumų, nes juos lengvai galima įveikti rengiant vaizdo konferencijas ar rengiant telekonferencijų susitikimus. Jums tereikia būti organizuotam ir užtikrinti, kad visi būtų nuolat informuojami apie tai, ko tikimasi.

Neseniai atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad daugiau nei 64 proc. apklaustų įmonių turi daugiau nei 1000 neskelbtinų failų, prieinamų kiekvienam darbuotojui. Įsitikinkite, kad visi Jūsų darbuotojai naudoja patikimus, reguliariai atnaujinamus slaptažodžius, ir sukurkite teigiamą darbo kultūrą. Tai padeda sukurti lojalią darbo jėgą, sumažinant nepatenkintų ar neatsargių darbuotojų riziką sukelti chaosą.

Apsaugokite savo verslą, kad jis klestėtų

Saugumas yra viena iš rimčiausių grėsmių verslo sėkmei. Kadangi Jūsų operacijos vis dažniau atliekamos internetu, būtų tikslinga sutelkti dėmesį į kibernetinio saugumo praktikos tobulinimą. Tačiau nepamirškite pagalvoti apie kitas sritis, kurias aprašėme aukščiau, kad Jūsų prekės ženklas būtų apsaugotas 360 laipsnių kampu.

Kurti tvirtą saugumo planą ir nuolat jį atnaujinti yra pats geriausias būdas. Grėsmių, su kuriomis susiduria Jūsų verslas, pobūdis laikui bėgant gali keistis. Taip pat galite žengti vieną žingsnį į priekį ištyrę visus naujausius saugos patarimus ir sprendimus.

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259