Jei esate smulkaus verslo savininkas, galite pamanyti, kad esate neįveikiamas ir tikėti, kad įsilaužimas ar kibernetinė ataka jūsų niekuomet neištiks. Įprasta manyti, kad nusikaltimai dažniausiai įvyksta didelėse, gilesnes kišenes turinčiose įmonėse.
Statistika rodo, kad smulkus verslas taip pat dažnai tampa nusikaltimų aukomis; 43 procentai kibernetinių išpuolių taikiniais tampa smulkieji verslai. Tiesą pasakius, nusikaltėliai taikosi į smulkius verslus gana dažnai tiek internete, tiek neprisijungę. Šios įmonės dažniausiai būna prastai pasiruošusios susidoroti su nuostoliais, kuriuos patiria dėl duomenų vagysčių.
Gera žinia, kad galima imtis prevencinių priemonių prieš tai. Kuo daugiau galite investuoti į savo įmonės saugumą, tuo mažiau tikėtina, kad tapsite nusikaltėlių taikiniu. Peržvelkite šiuos 5 būdus, kaip galite padidinti saugumą, kad apsisaugotumėte savo verslą ir kritinius duomenis.
Darbo dienos pradžioje ir pabaigoje apžiūrėkite pastatą.
Galbūt tai atrodo akivaizdu, tačiau apžiūrėti pastatą prieš ir po darbo yra protingas būdas išsiaiškinti, kas yra normalu, o kas ne. Tai padės sužinoti apie galimas problemas ir tuo pačiu metu atlikti remonto ir reikalingos priežiūros darbus. Skatinkite savo komandą išsakyti tai, kas jiems atrodo neįprasta ar įtartina.
Atnaujinkite langus, duris ir spynas.
Medinės ar sustiprintos plieno durys gali greičiausiai sulaikyti nuo apiplėšimo. Gyvybiškai svarbu kiekviename įėjime ir išėjime įtaisyti saugias ir aukštos kokybės spynas, taip pat ir vidinių patalpų duryse, už kurių saugomi brangūs daiktai, įranga ar informacija. Privaloma ir tai, kad visi langai turėtų užraktus.
Kibernetinis saugumas turi tapti jūsų prioritetu.
Labai svarbu apgalvoti ne tik fizinius, bet ir skaitmeninius verslo apsaugos aspektus. Norint apsaugoti savo verslą, verta apsvarstyti šiuos veiksmus:
- Kaip įmanoma skubiau apsaugokite savo verslą su virtualaus privataus tinklo teikėju (angl. VPN).
- Stebėkite srautą, kad identifikuotumėte potencialius įsibrovėlius.
- Įsipareigokite naudoti stiprius slaptažodžius ir apmokykite darbuotojus, kas iš tiesų yra stiprus slaptažodis.
- Įsitikinkite, kad visuose prietaisuose įdiegta naujausia programinė įranga ir antivirusinės apsaugos.
- Nakčiai užrakinkite nešiojamus kompiuterius.
- Norėdami perduoti visus neskelbtinus duomenis, užšifruokite juos.
- Ištrinkite buvusių darbuotojų paskyras ir apribokite administravimo teises turinčių darbuotojų skaičių.
- Reguliariai sukurkite savo duomenų atsargines kopijas, tam atvejui, jei įvyktų vagystė.
Labai svarbu žinoti, kaip užkirsti kelią kibernetiniams išpuoliams, kad galėtumėte išsaugoti savo verslą. Programišiai gali pažeisti jus su labai paprastomis programomis, tokiomis kaip „Office 365“.
Prieš atsikratydami dokumentų, juos smulkinkite
Niekuomet neišmeskite svarbios informacijos tiesiai į šiukšliadėžę – niekada negalite žinoti, kas juos ras. Kad apsisaugotumėte nuo potencialaus pavojaus, neskelbtinus dokumentus, tokius, kaip klientų komentarai, atspausdinti pranešimai, sąskaitos faktūros, susmulkinkite. Perdirbdami juos, papildomai apsisaugosite.
Parenkite reagavimo planą
Jei apsauga būtų pažeista ar įvyktų įsilaužimas, jūsų komanda gali neįstengti „blaiviai“ mąstyti. Štai kodėl turite sukurti reagavimo planą prieš kam nors įvykstant, kad padėtumėte savo žmonėms efektyviai veikti. Mokykite savo komandą pagal patvirtintus protokolus. Net jei jūsų komandai niekuomet nereikės panaudoti šių žinių, tai įgalins juos veikti, nes jie žinos, kad yra parengtas planas.
Įtraukdami saugumo klausimą į savo verslą jau dabar, ateityje galite išvengti kibernetinių ir fizinių išpuolių. Taip galite suteikti ramybę sau ir savo darbuotojams. Niekuomet nesigailėsite geriau apsaugoję savo verslo.