Dauguma smulkiojo verslo atstovų mano, kad jie yra per maži ir per menki, jog taptų programišių taikiniu. Tad jie visus savo resursus ir energiją skiria verslo augimui. Kibernetinė, duomenų apsauga nėra jų aukščiausias prioritetas. Jei Jūs elgiatės taip pat, tuomet internetinėje erdvėje savo verslo saugumui keliate pavojų.
Remiantis pasaulyje pirmaujančios kibernetinio saugumo bendrovės „Kaspersky“ atliktos apklausos duomenimis, 2019-aisiais metais net 36 % smulkaus verslo atstovų tapo duomenų apsaugos pažeidimų aukomis. Smulkių verslų, susidūrusių su duomenų apsaugos pažeidimais pastaraisiais metais išaugos 6 % (2018-aisiais metais buvo 30 %).
Būdami smulkaus verslo savininkai, negalite pro pirštus žiūrėti į duomenų apsaugos pažeidimus, nes Jums tai gali kainuoti 50 000 dolerių, taip pat galite prarasti 29 % savo klientų duomenų bazės, jau nekalbant apie reputacijos praradimą, kurį patirtumėte po įvykusio duomenų apsaugos pažeidimo.
Tai, kad verslas yra smulkus, Jūsų neapsaugos
Kalbant apie duomenų apsaugos pažeidimus, nei smulkus, nei vidutinio dydžio verslas, nei didelės įmonės, nėra saugios.
Nuo duomenų apsaugos pažeidimų 2019-aisiais metais nukentėjo 48 % smulkių ir vidutinių įmonių, o tai 2 % daugiau nei 2018-aisiai metais (2018 m buvo 46 %). Pažvelgus vien į smulkaus verslo skaičius, duomenų apsaugos pažeidimus patyrė 36 % nedidelių įmonių.
„Kaspersky“ apklausos rezultatai parodė, kad 2019-aisiais metais duomenų apsaugos pažeidimo aukomis tapo 53 % įmonių, o tai yra 3 % daugiau nei 2018-aisiais metais.
Kyla klausimas, ar smulkusis verslas yra pasirengęs susitvarkyti su iškilusiais iššūkiais, ar ne. Dabartinio smulkių įmonių savininkų pasirengimo užkirsti kelią duomenų apsaugos pažeidimams nepakanka.
Tyrimas rodo, kad 33 % smulkių įmonių neturi jokio centralizuoto kibernetinio saugumo valdymo. Darbuotojai yra patys atsakingi už savo kompiuterių apsaugą.
Nors dalis smulkių įmonių (25 %) naudoja tam tikras programas duomenims apsaugoti, tačiau šios programos tinkamos naudoti tik namų sąlygomis, jos neužtikrina optimalios apsaugos, reikalingos įmonėms.
Kaip smulkusis verslas gali užkirsti kelią duomenų apsaugos pažeidimams?
Nepriklausomai nuo verslo dydžio, turite sudaryti planą, padedantį išvengti duomenų apsaugos pažeidimų.
Trys svarbūs patarimai, padėsiantys apsisaugoti nuo duomenų apsaugos pažeidimų:
Mokykitės ir mokykite savo darbuotojus
Pirmiausia, tai Jūs ir Jūsų darbuotojai turi būti suinteresuoti apsisaugoti nuo duomenų apsaugos pažeidimų. Turite įsitikinti, jog visi yra informuoti apie naujausią kibernetinio saugumo praktiką.
Turėtumėte užtikrinti, kad visi darbuotojai laikytųsi griežtos slaptažodžių politikos.
Periodiškai organizuokite kibernetinio saugumo mokymus – tai puikus būdas darbuotojus informuoti ir mokyti apie duomenų apsaugą.
Trečiosios šalys, atsitiktinai ir neperspėdamos tikrindamos Jūsų ir Jūsų darbuotojų pasirengimą apsaugoti duomenis, gali padėti išsiaiškinti silpnąsias sritis, kurias galėsite tobulinti.
Atnaujinkite programinę įrangą
Turėtumėte užtikrinti, kad Jūs ir Jūsų darbuotojai niekuomet neignoruotų „atnaujinkite dabar“ iššokančių žinučių, kurios pasirodo dirbant su programinės įrangos programomis.
Kibernetiniai nusikaltėliai bando rasti programinės įrangos, kurią mažos įmonės naudoja duomenims saugoti ir užšifruoti, spragų, kad vėliau galėtų pareikalauti išpirkos. Programinės įrangos atnaujinimai padeda ištaisyti šias spragas ir padaro ją saugesnę tolimesniam naudojimui.
Taigi visuomet atnaujinkite savo programinę įrangą.
Investuokite į kibernetinį saugumą
Negalite pro pirštus žiūrėti į kibernetinį saugumą. Didėjant atakoms prieš mažas įmones, į savo svarbiausių prioritetų sąrašą privalote įtraukti kibernetinio saugumo klausimą.
Pasamdykite kibernetinio saugumo ekspertą, nusipirkite būtiniausių kibernetinio saugumo įrankių, investuokite į šifravimą ir sukurkite atsarginių kopijų svarbiausiems duomenims, kad apsaugotumėte savo verslą nuo duomenų apsaugos pažeidimų.
Andrey Dankevich, „Kaspersky“ sprendimų verslo vadovas, sako: „Mažesnės įmonės dažniausiai orientuojasi į savo verslo veikimą ir augimą – taip ir turėtų būti. Kibernetinis saugumas jiems gali būti ne vienas svarbiausių prioritetų, tačiau išlaidos už tai, kad nekreipsite dėmesio į šią problemą, tik augs. Kodėl? Kenkėjiška programinė įranga neišskiria aukų ir net labai mažos organizacijos turi ką prarasti, pavyzdžiui, neskelbtinus duomenis.“
Jūsų verslas yra tarsi Jūsų kūdikis, todėl esate atsakingas, kad apsaugotumėte jį nuo visų kibernetinių atakų ir virusų. Duomenų apsauga, tai pažeidžiamiausia Jūsų įmonės vieta.
Apklausa
Tyrime dalyvavo 1138 įmonės susirūpinusios duomenų apsauga ir turinčios 1-49 darbuotojus. „Kaspersky“ šią IT saugumo rizikos apžvalgą atliko 2019 m. balandžio mėnesį.