Šiuolaikiniame versle informacinės technologijos yra neatsiejama kasdienių operacijų dalis. Nuolat prieinama, patikima ir saugi IT infrastruktūra tapo būtinybe, be kurios sunku įsivaizduoti sklandų bet kokio verslo funkcionavimą. Deja, dažnai tik susidūrus su rimta problema suvokiama, kokia svarbi yra nuolatinė IT sistemų priežiūra.

IT infrastruktūra – kas tai?

IT infrastruktūrą sudaro visos techninės ir programinės priemonės, kurios reikalingos verslo informacinių sistemų, tinklų ir ryšių palaikymui. Tai serveriai, kompiuteriai, įvairūs tinklų įrenginiai, kabeliai, duomenų saugyklos, operacinės sistemos, taikomosios programos, debesų paslaugos ir daugelis kitų komponentų.

Kodėl IT priežiūra tokia svarbi?

Reguliari ir kruopšti IT infrastruktūros priežiūra leidžia užtikrinti sklandų verslo funkcionavimą ir išvengti brangių prastovų. Systemų gedimai ar lėtas veikimas gali tiesiogiai paveikti pardavimus, klientų aptarnavimo kokybę, darbuotojų našumą.

Proaktyvi priežiūra, apimanti prevencinius patikrinimus, atnaujinimų diegimą, atsarginių kopijų darymą, leidžia laiku pastebi galimas problemas ir jas išspręsti, kol jos neprivirsta didelėmis ir nevaldomomis.

Dažniausios problemos dėl prastos IT priežiūros

Jei IT infrastruktūrai neskiriama deramo dėmesio, įmonę gali ištikti šios nemalonios situacijos:

– Duomenų praradimas dėl įrangos gedimų ar kenkėjiškos programinės įrangos.

– Tinklo ir sistemų sulėtėjimas, trukdantis darbui.

– Svarbių sistemų “nesusikalbėjimas” po atnaujinimų.

– Saugumo spragos, leidžiančios įsilaužti į tinklus.

-Brangus ir ilgai trunkantis veiklos atkūrimas po gedimų ar atakų.

– Teisinių normų dėl IT saugumo pažeidimai.

Kaip užtikrinti efektyvią IT priežiūrą?

Tam, kad išvengtume minėtų problemų, reikia reguliariai atlikti šiuos pagrindinius IT priežiūros darbus:

– Profilaktinę aparatūros ir tinklų apžiūrą, gedimų šalinimą.

– Programinės įrangos atnaujinimus, saugumo spragų pašalinimą.

– Duomenų atsarginių kopijų darymą ir testavimą.

– IT turto inventorizaciją, nereikalingos įrangos išmontavimą.

– Naujų technologijų diegimą, modernizuojant infrastruktūrą.

– IT saugos užtikrinimą, naujų grėsmių stebėseną.

– Būtinų IT sistemų dubliavimą, rezervinės įrangos paruošimą.

IT paslaugų teikėjai

Daugeliui įmonių patogiausia IT priežiūrą patikėti specializuotiems paslaugų teikėjams. Jie turi reikiamą ekspertiškumą ir resursus, kad galėtų užtikrinti aukščiausio lygio priežiūrą. Paslaugų įmonė taip pat gali pasiūlyti efektyviausius infrastruktūros atnaujinimo ar modernizavimo sprendimus.

Tačiau svarbu atidžiai įvertinti teikėjų reputaciją, patirtį, žmonių kompetencijas. Būtina pasirašyti paslaugų sutartį, apibrėžiančią aiškius lūkesčius ir atsakomybes.

Išlaidos, kurios atsiperka

Nors IT priežiūra reikalauja tam tikrų investicijų, tačiau tai yra būtinos išlaidos norint užtikrinti sklandų verslo funkcionavimą ir išvengti daug didesnių nuostolių dėl galimų gedimų ar prastovų. Protingos investicijos į IT infrastruktūrą duoda didelę grąžą verslo rezultatams.

Apibendrinimas

Kokybiška ir reguliari IT sistemų priežiūra yra vienas svarbiausių šiuolaikinio verslo patikimumo ir sėkmės veiksnių. Neveikianti IT infrastruktūra gali greitai sutrikdyti net geriausiai organizuotos įmonės darbą. Todėl proaktyvi ir profesionali priežiūra turi būti laikoma strateginiu verslo prioritetu. Nors tai reikalauja tam tikrų sąnaudų, tačiau tai atsiperka išvengus brangių prastovų ir IT problemų.

 

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

Atlikite Nemokamą IT ūkio testą

verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259