Smulkus ir vidutinis verslas supranta, kad svarbu išlaikyti stiprią IT infrastruktūrą, tačiau ateities planavimas jiems ne visada yra prioritetas. Kodėl? Smulkus ir vidutinis verslas turi tiek daug neatidėliotinų poreikių ir reikalavimų, todėl kartais sunku numatyti būsimus poreikius ir ilgalaikes investicijas. Dabar pakankamai sunku pasirūpinti tuo, kas yra svarbiausia šią akimirką, neatsižvelgiant į įmonės technologinius reikalavimus penkeriems metams į priekį.

Daugelis smulkaus ir vidutinio verslo įmonių nepastebi ilgalaikių IT technologijų investicijų, kurios iš tikrųjų gali sutaupyti pinigų ateityje. Niekas nesulūžo / nesugedo, todėl nereikia taisyti? Pamirškite šią nuostatą ir investuokite pinigus ne tik tiesioginiams poreikiams.

Smulkusis ir vidutinis verslas turėtų atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktas IT technologines investicijas. Šios technologijos ne tik padidins produktyvumą ir apsaugą dabar, bet ir padės sutaupyti pinigų ateityje.

 

Prenumeruojamos biuro paslaugos

Debesų sprendimai, kurie buvo finansiškai naudingi tik didelėms kompanijoms ar įmonėms, dabar yra prieinami smulkiajam ir vidutiniam verslui. Atėjo laikas ir jums apsvarstyti šiuos naudingus sprendimus.

Daugelis smulkaus ir vidutinio verslo vis dar naudojasi nuolatinėmis licenzijomis daugeliui biuro paslaugų. Šios licenzijos yra gana brangios ir daugeliu atvejų „sulaiko“ įmones senosiose programų versijose, naudodami nebrangius el. pašto hostingo tiekėjus, kurie vargu, ar yra patikimi. Ryškėja smulkaus ir vidutinio verslo tendencija – didėja judėjimas į „Office 365“, nes tampa aišku, kad perėjimas į debesį gali būti naudingas.

Debesų pagrindu teikiamų prenumeratos paslaugų nauda yra didžiulė, įskaitant sutaupytas išlaidas infrastruktūrai, maksimalų veikimo laiką ir centralizuotą programų valdymą. „Office 365“ sujungia debesų technologijos pranašumus su tradiciniais programinės įrangos pasiūlymais, t. y. „Office“ programų fizines ir darbalaukio versijas.

Tai leidžia keliems kompiuteriams ar įrenginiams naudotis „Office“ programomis ir suteikia saugojimo vietą „Microsoft OneDrive“. Įmonės pastebi, kad tai yra daug pigiau nei naudotis naujausiomis versijomis ir mokėti nuolatinius licencijavimo mokesčius. Dar vienas privalumas – galėsite bendrinti įvairius failus per „OneDrive“, nes anksčiau daugelis smulkaus ir vidutinio verslo neturėjo galimybės pasidalinti turiniu su kitais.

 

Hostingo finansiniai ir apskaitos sprendimai

Remiantis pateikta naujausia „Capterra“ tyrimo ataskaita dėl smulkaus ir vidutinio verslo pirkimo planų 2019 ir 2020 metais, išlaidos verslo programinei įrangai dažniausiai nėra numatytos planuose.

Investicijos į technologijas yra labai svarbios, ypač siekiant išlikti konkurencingais rinkoje. Ataskaitoje aiškinama, kad gera finansinė praktika yra labai svarbi siekiant išsilaikyti smulkiam ir vidutiniam verslui, tuo pat metu suteikiant galimybę augti. Tyrimo autoriai finansų ir apskaitos programinę įranga vadina „smulkaus ir vidutinio verslo pagrindu“, teigdami, kad „jei per ateinančius dvejus metus galėsite investuoti tik į vieną technologiją, ši technologija turėtų būti finansų ir apskaitos programinė įranga.“

Daugybė smulkaus ir vidutinio verslo atstovų ieško hostingo sprendimų, kai valdomų paslaugų teikėjų programa (angl. managed services provider arba MSP) priima ir prižiūri jų finansinę ir apskaitos programinę įrangą. Pavyzdžiui, daugelis smulkaus ir vidutinio verslo vis dar naudoja „QuickBooks Enterprise“ ir „QuickBooks Online“. Dalis „QuickBooks Online“ vis dar gana ribota, palyginus su tuo, ką daro „QuickBooks“ darbalaukio versija. Dauguma smulkaus ir vidutinio verslo neturi arba nenori išlaikyti „QuickBook“ serverio, arba jie turi ryšio ir kitų problemų.

Taigi, įdėmiau pažvelgus kažką panašaus į „QuickBooks“ hostingo sprendimą, tai yra solidi investicija į IT. Jums neprireiks susikurti specialaus serverio ir galėsite naudotis visais debesų privalumais. Daugeliu atvejų bus pasiūlyta aukšto lygio saugumo funkcijos ir antivirusinė apsauga per MSP hostingą, todėl nebus papildomų išlaidų. Verslas galės šiek tiek atsikvėpti – jų sistema bus nuolat atnaujinama saugumo protokoluose ir reguliariai pataisoma.

 

Atsarginės kopijos

„Capterra“ tyrimas parodė, kad debesis yra antra į biudžetą įtraukta technologija. Debesis smulkiajam ir vidutiniam verslui suteikia tas pačias galimybes, kokias siūlo Fortune 500 bendrovėms per „Amazon Web Services“ (AWS), „Microsoft Azure“ ir „Google Cloud“ platformas.

Daugelis smulkaus ir vidutinio verslo, kuriose nėra įdiegtų atsarginių kopijų paslaugų arba kuriose yra pažeidimų senose infrastruktūrose, ieško būdų, kaip atnaujinti sistemą be papildomų išlaidų aparatinei įrangai. Tokie sprendimai leidžia lengvai perkelti ir atkurti bet kokią galimą sistemą arba debesų pagrindu sukurtą darbo krūvį AWS ir „Microsoft Azure“. Viskas labai paprasta – vos du veiksmai ir jūsų verslas bus toliau tęsiamas ir prieinamas per debesų aplinką.

Privalumų yra labai daug (be atsarginės kopijos, deduplikacijos ir glaudinimo bei nebrangios atsarginės kopijos) ir tai nereikalauja papildomos aparatinės įrangos. Atsiminkite, kad virtualioji mašina (angl. virtual machine arba VM) pareikalaus papildomų lėšų, kurias ji sunaudos. Tačiau bus geriau suvaldyti jau panaudoti ištekliai, kai prireiks juos atkurti. Tokios priemonės gali padėti smulkiam ir vidutiniam verslui padidinti augančią šiuolaikinės duomenų apsaugos paklausą, taip pat aprūpinti juos ištekliais (kurie bus reikalingi išlaidoms sumažinti), sumažinti riziką ir visiškai įgyvendinti duotą pažadą dėl virtualizacijos.

 

Investavimas į MSP

Viena kliūtis daugeliui debesų investicijų yra ta, kad smulkus ir vidutinis verslas susiduria su pernelyg dideliais paties proceso, galimais elektroninio pašto sutrikimais ar kitais svarbių verslo funkcijų trikdžiais diegimo metu. Tokiais atvejais smulkus ir vidutinis verslas turėtų apsvarstyti galimybę rasti MSP, kuris specializuotųsi mažesnėse įmonėse. MSP gali prižiūrėti visą proceso įvykdymą, leidžiantį klientams sutelkti visą dėmesį į verslą ir kasdienę veiklą.

Manote, kad negalite sau leisti MSP? Įmonėms, turinčioms 5–100 darbuotojų, MSP išlaidos gali būti mažesnės nei pasamdyto darbuotojo visai darbo dienai. Tam darbuotojui gali būti reikšmingi vien tik saugumo aspektai. Nepaisant sumažėjusios prastovos ir ramybės dėl veikiančių mechanizmų, tai kainuos brangiau nei MSP.

Šie paslaugų teikėjai yra ekspertai, siūlantys jūsų verslui įvairias priemones ir įrenginius, todėl jie greitai reaguoja į visus iškilusius klausimus. Jūs ne tik galite paskambinti ekspertui, kai tik prireiks pagalbos, bet ir gauti naujausią modernią aparatinę įrangą su valdomomis antivirusinėmis ir saugumo paslaugomis. Be to, dauguma MSP siūlo mokymus, kaip naudoti įdiegtas priemones. Jie gali atkreipti dėmesį į nepakankamai išnaudojamas funkcijas, kurios gali padėti efektyviau dirbti ir bendradarbiauti jūsų organizacijoje, todėl jūs galėsite geriau pasinaudoti šia investicija.

 

Atėjo laikas investuoti į jūsų IT ateitį

Investavimas į IT technologijas primena verslo plano kūrimą. IT planavimas yra vienas iš tų dalykų, kur jūs turite apsvarstyti, kaip visi skirtingi komponentai dirbs kartu ir toliau tęs darbą, kai jūsų verslas pradės augti. Tai ne tik technikos ar programinės įrangos įkėlimas į jūsų serverius; tai taip pat yra jūsų verslo branduolio ir infrastruktūros planavimas ateičiai. Šios IT galimybės vertos investicijų. Daugeliu atvejų, tai sutaupo smulkiam ir vidutiniam verslui laiko, pinigų ir padeda išvengti nereikalingo galvos skausmo.

 

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą?

Nelaukite! Kreipkitės jau dabar!

verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259